Kuriozitete & Lifestyle

Plot 1.75 metra! Rapunzeli i jetës reale:…

Jo domosdoshmërisht i duhet të lëshojë flokët e saj jashtë kështjellës, që princi të mund…

Lexo Më Shumë ›

Zbulohet sekreti i shtëpisë “më të vetmuar”…

Prej kohësh fotografitë e shtëpisë “më të vetmuar” në botë janë bërë virale në rrjete…

Lexo Më Shumë ›

Kjo është makina e parë shqiptare: Një…

Së shpejti, tregu i automobilëve luksozë mund të ketë një makinë të projektuar nga një…

Lexo Më Shumë ›

10 fakte interesante për dhjetorin dhe festat…

1.Muaji dhjetor e ka marrë emrin nga fjala latine “decem” që ka kuptimin 10, pasi…

Lexo Më Shumë ›

Edhe lëkura e burrave ka rëndësi: Çfarë…

Për shumë burra, koncepti i kujdesit për lëkurën mezi ka hyrë në fjalorin e tyre.…

Lexo Më Shumë ›

Imuniteti ndaj Covid-19 mund të zgjasë 6…

Studime të fundit kanë treguar se imuniteti ndaj koronavirusit mund të zgjasë të paktën për…

Lexo Më Shumë ›

Çfarë është rezina?

Kohët e fundit po shikojmë që termi “rezinë” po përdoret gjerësisht jo vetëm në lidhje…

Lexo Më Shumë ›

Flokët ngjyrë ‘kafe-kanellë’ janë tendenca e re,…

Tani që sallonet kanë filluar të rihapen në disa shtete, ngjyrat e flokëve të frymëzuara…

Lexo Më Shumë ›

Ja truket që duhet të dini për…

E njohim të gjithë atë ndjenjë që na kaplon në kohën e lirë kur jemi…

Lexo Më Shumë ›

Për herë të parë: Zbulohen aksidentalisht bakteret…

Shkencëtarët kanë zbuluar në mënyrë aksidentale bakteret që hanë dhe marrin kalori nga metali, ndonëse…

Lexo Më Shumë ›

×

© Copyright 2020 Radio Eurostar - Të gjitha të drejtat e rezervuara. | Developed by Webiu DigitalAgency