Kuriozitete & Lifestyle

Plot 1.75 metra! Rapunzeli i jetës reale:…

Jo domosdoshmërisht i duhet të lëshojë flokët e saj jashtë kështjellës, që princi të mund…

Lexo Më Shumë ›

Zbulohet sekreti i shtëpisë “më të vetmuar”…

Prej kohësh fotografitë e shtëpisë “më të vetmuar” në botë janë bërë virale në rrjete…

Lexo Më Shumë ›

Kjo është makina e parë shqiptare: Një…

Së shpejti, tregu i automobilëve luksozë mund të ketë një makinë të projektuar nga një…

Lexo Më Shumë ›

10 fakte interesante për dhjetorin dhe festat…

1.Muaji dhjetor e ka marrë emrin nga fjala latine “decem” që ka kuptimin 10, pasi…

Lexo Më Shumë ›

Edhe lëkura e burrave ka rëndësi: Çfarë…

Për shumë burra, koncepti i kujdesit për lëkurën mezi ka hyrë në fjalorin e tyre.…

Lexo Më Shumë ›

Imuniteti ndaj Covid-19 mund të zgjasë 6…

Studime të fundit kanë treguar se imuniteti ndaj koronavirusit mund të zgjasë të paktën për…

Lexo Më Shumë ›

Çfarë është rezina?

Kohët e fundit po shikojmë që termi “rezinë” po përdoret gjerësisht jo vetëm në lidhje…

Lexo Më Shumë ›

Flokët ngjyrë ‘kafe-kanellë’ janë tendenca e re,…

Tani që sallonet kanë filluar të rihapen në disa shtete, ngjyrat e flokëve të frymëzuara…

Lexo Më Shumë ›

Ja truket që duhet të dini për…

E njohim të gjithë atë ndjenjë që na kaplon në kohën e lirë kur jemi…

Lexo Më Shumë ›

Për herë të parë: Zbulohen aksidentalisht bakteret…

Shkencëtarët kanë zbuluar në mënyrë aksidentale bakteret që hanë dhe marrin kalori nga metali, ndonëse…

Lexo Më Shumë ›

Veprimet e përditshme që bëjnë prindërit duke…

Gudulisja e fëmijëve: Ka ndodhur shumë herë që të rriturit të kenë dashur të bëjnë…

Lexo Më Shumë ›

Pse përjetoni ‘Déjà Vu’?

Shumica prej jush me siguri kanë përjetuar të paktën një “déjà vu” në jetën e…

Lexo Më Shumë ›

Disa sekrete të industrive, që bizneset nuk…

Ky dentist dha disa informacione të rëndësishme për pastën e dhëmbëve:   Për sa kohë…

Lexo Më Shumë ›

Pse rruga e kthimit duket gjithnjë më…

Kur Alan Bean po kthehej në Tokë nga një udhëtim në Hënë, iu duk sikur…

Lexo Më Shumë ›

Përse është e rëndësishme të ushqehemi sipas…

Frutat dhe perimet ofrojnë një gamë të larmishme ngjyrash të dobishme për shëndetin, pa llogaritur…

Lexo Më Shumë ›

Murgjit tibetianë kanë dhëmbë të fortë e…

Murgjit tibetianë kanë dhëmbë të shëndetshëm, të bardhë dhe të fortë deri në pleqëri. Edhe…

Lexo Më Shumë ›

Tërë ditën përpara kompjuterit? Karriget që do…

Puna nga shtëpia duket se vazhdon për një pjesë të madhe të personave dhe duke…

Lexo Më Shumë ›

Shtëpitë në Holland nuk kanë perde. Perse?

Për shumë vizitorë, teksa enden rrugëve mahnitëse të Amsterdamit apo qyteteve të tjera, një nga…

Lexo Më Shumë ›

Në Itali shiten shtëpi për 1 euro!!!

Trendi i fundit që ka mahnitur botën: premtimi që mund të bësh tënden një shtëpi…

Lexo Më Shumë ›

‘Përbërësi magjik’ I kërpudhave

Një hallucinogen (substanca përgjegjëse për krijimin e haluçinacioneve), i gjetur tek kërpudhat, mund të funksionojë pozitivisht tek…

Lexo Më Shumë ›

Arredimi I Brendshëm

Të mobilosh një apartament apo shtëpi private të duhen ide. Tashmë kompani si Shaga  ka…

Lexo Më Shumë ›

Ishulli ku bimësia është rozë dhe deti…

Në lentet e fotografes Sanne De Wilde, Pingelap, një ishull i vogël koralor në oqeanin…

Lexo Më Shumë ›

Avantazhet dhe disavantazhet në çadra kampingu

Kjo verë iku, por për tjetrën duhet të keni parasysh disa gjëra. Të bërit pushime…

Lexo Më Shumë ›

Opsion në iPhone ku mund të përgjoni…

Që prej publikimit të llojit të parë të këtij smartphone-i, iPhone përditëson produktet e reja…

Lexo Më Shumë ›

Nuk jemi vetëm: ‘rrahje zemre’ në hapësirë!

Një re kozmike gazi, e zbuluar kohët e fundit nga shkencëtarët, është sipas tyre një…

Lexo Më Shumë ›

Ndërtesa më e lartë në Europë është…

Ndërtesa më e lartë në Europë po përfundon. E ngritur mbi një kompleks shatërvanësh në…

Lexo Më Shumë ›

Kujdes ky frut nuk duhet konsumuar nëse…

Portokalli i kuq është një frut që përmban vitamina dhe potasium, por ai mund t’ju…

Lexo Më Shumë ›

Ja si e shpjegon shkenca frikën nga…

Peshkaqenët, veçanërisht peshkaqenët e bardhë, ngjallin shumë frikë te njerëzit. Nga vjen frika jonë ndaj…

Lexo Më Shumë ›

Gjuha e trupit: Si të dukeni me…

Tregohuni të kujdesshëm me shprehitë e fytyrës Vetullat e rrudhura, dhëmbët e shtrënguar dhe koka…

Lexo Më Shumë ›

Cilat parfume janë blerë më shumë gjatë…

Në ditët e sotme, industria e parfumeve është e tejmbushur me aroma sa ndonjëherë duket…

Lexo Më Shumë ›

20 fakte për Steve Jobs, çudituni!

Pavarësisht arritjeve të padiskutueshme të një nga njerëzve më inovatorë të kohës sonë, rruga e…

Lexo Më Shumë ›

3 veshjet që duhet t’I keni patjetër…

Të gjithë kanë shije të ndryshme, për veshjet, për ushqimin apo dhe për pamjen e…

Lexo Më Shumë ›

© Copyright 2021 Radio Eurostar - Të gjitha të drejtat e rezervuara. | Developed by Webiu DigitalAgency