Ç’koktejl duhet të pini, sipas shenjës së horoskopit

Të mendohesh për koktejlin e radhës ndërkohë që kamerieri pret në këmbë, është pak stresues si çast dhe shpesh e gjejmë veten me një gotë që nuk e duam dhe s’kemi ndërmend ta pimë.

Para të hedhura dëm, humor i nderlikuar dhe aspak në qejf. Kjo s’mund të përsëritet, kështu që nëse ju duhen ide të reja për porositë në vazhdim, hidhini sytë nga yjet. Çfarë të porosisni bazuar në shenjën tuaj, do t’ju ndihmojë më shumë seç mendoni.

 

 1. Dashi- Vodka

Njësoj si ty edhe vodka është lider në tregun e pijeve. Gëzuar!

 

2.Demi- Shampanjë

Një Dem luksoz meriton totalisht të porosisë shampanjë. Ata janë të ngadaltë, me këmbë në tokë dhe po me të njëjtin klas do t’i presin bulzat e shampanjës të zbehen.

 

 1. Binjakët – Birrë

Natyra flirtuese e Binjakëve shkon më së miri me birrën. Binjakët kanë dy anë dhe në të njëjtën kohë ka shumë lloje birrash, prandaj eksploroni në bazë të humorit.

 

 1. Gaforrja- Rose

Natyrës emocionale të Gaforreve i shkon shumë një gotë Rose, sa delikate aq edhe e freskët.

 

 1. Luani- Whiskey

Whiskey kërkon guxim, prandaj kush më mirë se një Luan që do vëmendje e meriton?

 

 1. Virgjëresha – Konjak

Njësoj si ata, konjaku nuk është për të gjithë dhe kjo është diçka e mirë. Konjaku është perfekte. Pije që të imponon respekt, e lezetshtme, por jo e preferueshme nga të gjithë.

 

 1. Peshorja – Gin Tonik

Gjithçka për Peshoret është ekuilibri. Prandaj një gin dhe tonic është zgjedhja perfekte.

 

 1. Akrepi- Margarita

Akrepët janë emocionalë, por s’e shfaqin kurrë, prandaj një Margarita do t’i bënte mirë.

 

 1. Shigjetarët- Koktejl Tiki

Shigjetarët janë fiks si ky koktejl- ka një mënyrë për ta ndërtuar atë, ka një histori nga pas, por mund të jetë shumë i keq me ty.

 

 1. Bricjapi- Mezcal

Askujt më mirë se një Bricjapi nuk i shkon Mezcal-i. Një pije që kërkon karakter dhe vendosmëri.

 

 1. Ujori – Absinthe

Shija e tij është unike; as e athët, as e ëmbël dhe shumë e orientuar nga shkenca, njësoj si Ujori.

 

 1. Peshqit- Verë të kuqe

Ka shumë dashuri dhe kreativitet brenda një gotë vere të kuqe, prandaj e meritoni.

×

© Copyright 2020 Radio Eurostar - Të gjitha të drejtat e rezervuara. | Developed by Webiu DigitalAgency